Face Detection

فناوری تشخیص چهره

0 21

فناوری تشخیص چهره چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

فناوری تشخیص چهره شامل روش اندازه گیری ویژگی های فزیولوژیکی انسان است. به همین خاطر سیستم های متکی به این فناوری در دسته ی بیومتریک قرار میگیرند و غیر قابل جعل شناخته میشود.

 

از سیستم یا فناوری تشخیص چهره میتوان در خدمات آنلاین استفاده کرد. چون این فرایند، چیزی فراتر از باز کردن قفل تلفن های همراه است که اغلب بر اساس تطبیق تصویر فرد کار میکند. زیرا این سیستم میتواند رویکردهای گسترده تری مانند احراز هویت آنلاین و… نیز داشته باشد.

 

تشخیص چهره چیست؟؟؟

شناسایی و تشخیص چهره روشی مبتنی بر هوش مصنوعی است که برای شناسایی یا تایید هویت افراد از صورت آنها استفاده میکند.

 

دستگاه تشخیص چهره چگونه کار میکند؟؟؟

شناسایی چهره که در زیرمجموعه راهکارهای امنیت بیومتریک قرار می‌گیرد؛ از الگوریتم‌های متعددی استفاده می‌کند. AdaBoost، یکی از این الگوریتم‌ها است که به تشخیص بهتر چهره‌های جعلی از نمونه‌های درست کمک می‌کند.

با توجه به کارایی این فرآیند می‌توانیم از آن برای شناسایی افراد در زمان واقعی در خدمات احراز هویت غیر حضوری بیومتریک در عکس‎‌ها و فیلم‌ها استفاده کنیم.

 

الگوریتم تشخیص چهره.

قابلیت‌های متعدد شناسایی چهره مرهون الگوریتم‌هایی است که برای پیشرفته‌تر شدن آن استفاده می‌شود. زمانی که بحث الگوریتم‌ها به میان می‌آید، نام شبکه عصبی کانولوشن به چشم می‌خورد. زیرا، CNN یا شبکه عصبی کانولوشن که یک نوع شبکه عصبی مصنوعی است، برای فرآیند طبقه بندی تصاویر مناسب است.

 

چرا اهمیت دارد؟ دستگاه تشخیص چهره

شناسایی و یافتن افراد ناپدید شده و مجرمان از بهترین ویژگی‌های سیستم تشخیص چهره است؛ اما این فرآیند، فراتر از امنیت و راحتی است. برای مثال، شما به جای خرید نقدی یا اعتباری در فروشگاه‌ها می‌‌توانید از این روش شناسایی چهره استفاده کنید تا کالاها به حساب شما شارژ شوند. اگر بخواهید نسبت به اهمیت فناوری شناسایی چهره، اطلاعات بیشتری کسب کنید؛ بهتر است با کاربردهای این فناوری آشنا باشید. بخش کوچکی از این کاربردها را در ادامه می‌خوانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.