ترازوی هوشمند(smart scale)

0 23

ترازوی هوشمند چیست؟

ترازوی هوشمند می تواند اطلاعات اضافی در مورد ترکیب بدن، مانند درصد چربی بدن، توده عضلانی، فرم بدن، میزان آب بدن، متابولیسم پایه، چربی احشایی و توده استخوان را ارزیابی کنند و به ارائه اطلاعات بیشتر در مورد سلامت فرد کمک کند.

ترازوهای هوشمند قادر به ردیابی و ذخیره داده ها و برقراری ارتباط با سایر دستگاه های هوشمند، مانند ردیاب های تناسب اندام ، تلفن های هوشمند، رایانه و یا ساعت های هوشمند هستند. این ویژگی به کاربران امکان می دهد تا اهداف مورد نظر خود را تعیین کنند، و پیشرفت نمودار سلامت اندام خود را به اشتراک بگذارند.

انواع ترازوهای هوشمند می توانند اطلاعات بیومتریک، از جمله چربی بدن، تراکم استخوان ،ضربان قلب در حال استراحت و درصد آب را از طریق تجزیه و تحلیل امپدانس بیوالکتریکی (BIA) ثبت کنند. امپدانس بیوالکتریکی شامل یک جریان الکتریکی کوچک است که توسط فلس ها از بدن عبور می کنند.

ترازوی هوشمند از WiFi یا بلوتوث برای انتقال داده به تلفن هوشمند فرد استفاده می کند.هر بار که برای سنجش وزن از ترازوی هوشمند استفاده نمایید، تلفن شما اطلاعات جمع آوری شده را ذخیره می کند.

ویژگی های ترازوی هوشمند 

⦁ قابلیت وزن کشی
⦁ شاخص حجم بدن
⦁ سنجش آب بدن
⦁ سنجش متابولیسم پایه
⦁ سنجش فرم بدن
⦁ سنجش توده عضلانی
⦁ سنجش توده چربی
⦁ سنجش توده احشایی
⦁ سنجش میزان عضلات نسبت به چربی
⦁ سنجش توده استخوانی

قابلیت وزن کشی

انواع ترازوهای هوشمند قادر هستند وزنی مابین پنج تا ۱۵۰ کیلوگرم را اندازه گیری نمایند در بیشتر ترازوهای هوشمند به طور معمول بسته به شرکت تولید کننده، ۴ عدد سنسور برای سنجش دقیق میزان وزن فرد تعبیه شده است

سنجش میزان آب بدن

آب یکی از مهم ترین و حیاتی ترین عناصر بدن است که میزان دو سوم از حجم کل وزن بدن را تشکیل می دهد. میزان آب بدن برای سلامت و عملکرد صحیح بافت و اعضای بدن مانند قلب و مغز ضروری بوده و در صورت کمبود این میزان، ترازوی هوشمند با دادن اطلاعات دقیق فرد را آگاه می سازد.

شاخص bmi

این شاخص قادر به مشخص سازی وزن مناسب (تناسب اندام) بر اساس قد و وزن فرد است. بعد از سنجش وزن، باید وزن و قد فعلی خود را وارد اپلیکیشن ترازوی هوشمند نمایید، سپس شاخص مناسب برای شما بر روی ا‌پلیکیشن نمایان می گردد.

  • شاخص bmi هر فرد متغییر بوده و با تقسیم قد به وزن تعیین می شود.
  • اگر این شاخص کمتر از ۱۸.۵ باشد فرد دچار کمبود وزن است
  • اگر این شاخص مابین ۱۸.۵ و ۲۴.۹ باشد، فرد در محدوده وزن سالم خود قرار دارد.
  • اگر این شاخص مابین ۲۴.۹ و ۳۴ باشد فرد دارای اضافه وزن است.
  • اگر این شاخص بالاتر از ۳۴ باشد فرد دچار چاقی مفرط می باشد.

جدول شاخص bmi

 

متابولیسم پایه

متابولیسم پایه به میزانی از کالری گفته می شود که اعضای بدن برای انجام فعالیت خود به آن نیاز دارند متابولیسم پایه بر اساس قد، وزن و سن فرد تعیین می شود.

درصد چربی

میزان درصد چربی یکی از مهمترین پارامتر هایی است که توسط ترازوی هوشمند سنجیده می شود، شاخص چربی در زنان و مردان متفاوت بوده و در زنان این میزان مابین ۲۵ تا ۳۳ درصد و در آقایان مابین ۱۸ تا ۲۵ درصد می باشد.

مهم ترین ویژگی های ترازو هوشمند

توانایی سنجش میزان پارامتر های سلامتی
⦁ گزارش گیری
⦁ سنجش میزان وزن و ذخیره وزن افراد خانواده به طور هم زمان
⦁ ذخیره اطلاعات بیومتریک
⦁ سنجش توده لاغری
⦁ توانایی همگام سازی با دیگر دستگاه های هوشمند

منبع تغذیه در ترازوی هوشمند

ترازوهای هوشمند توسط چهار عدد باتری AAA کار می کنند که تا یکسال دوام می آورند.

محدوده اندازه گیری وزن در ترازوی هوشمند

محدوده اندازه گیری انواع ترازوی هوشمند بین 11 تا 397 پوند است این ترازو می تواند در دمای 50 تا 104 درجه فارنهایت کار کند.برای شروع به کار ترازوهای هوشمند در ابتدا باید برنامه مربوط به ترازو را در گوشی یا دیگر دستگاه هوشمند خود نصب نمایید و سپس از شما خواسته می شود اطلاعات شخصی مانند تاریخ تولد (برای محاسبه سن) ، جنسیت ، قد و وزن هدف را وارد کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.